Pratik Çözümler, Akılda Kalan Lezzetler

Chefmiss lezzet formülü, depolama yapılabilen; Türk Gıda Kodeksine uygun steril bir ortamda üretilmektedir.

Her ürün, formülasyonuna uygun yüksek teknolojili dozajlama ünitelerinde karıştırılmaktadır. Ürünlerle temas eden her parça ayrılabilmekte ve temizlenebilmektedir. Böylece, ürünler arası istenmeyen geçişler önlenmektedir.

Ayrıca kendisi gibi sektöründe öncü, kalitesinden asla ödün veremediğinden emin olduğu hammadde tedarikçileri ile çalışmakta, izlenebilirlik adına da, tedarik edilen her bir parti hammadde için alınan şahit numuneler, bağımsız laboratuvarlarda analiz edilmekte ve onayı alınan bu hammaddelerin analiz raporları, şahit numuneleri ile birlikte titizlikle saklanmaktadır.

Chefmiss, ISO 9001:2008, ISO 22000:2005 ve HELAL gibi sektörün dokümantasyon ve gıda güvenliği gibi gerekliliklerini yerine getirdiğini belgeleyen kalite sertifikalarına sahiptir.

Tarihçe

80’lerde başlayan lezzet yolculuğumuz…

Kurucumuz Cafer Ürk, İzmir’de bulunan dönemin seçkin restoranlarında beyaz ve kırmızı etlere uyguladığı kendi formülasyonu olan, birbirinden lezzetli sos ve kaplamalarla İzmir halkının ilgi ve beğenisini kazanmıştır.

Kırmızı ve beyaz etin endüstriyel tüketimine yönelik lezzet çözümlerinin ortaya çıkış hikâyesi

Fried Chicken (kızarmış tavuk), ilk olarak 1984 yılında 16 çeşit baharat karışımıyla %100 doğal olarak hazırlanan ve Amerika’dan getirilen bu lezzet formülü İzmir halkının beğenisine sunulmuştur. Kısa zamanda İzmir sınırlarını aşıp Antalya, Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerdeki birçok otel ve restorana yoğun talep üzerine verilmeye başlanmıştır.

Diğer bir uzmanlık alanı olan; kırmızı et ile ilgili deneyimlerin harmanlanmasıyla ” Chefmiss Köfte Harcı doğmuştur. Böylelikle lezzetli, doğal ve hacim kazandıran diğer köfte harcı çeşitlerinin de kilometre taşı haline gelerek ürün yelpazesindeki yerini almıştır.

2012 yılında bu bilgi ve birikimler ikinci nesile aktarılarak yüksek üretim kapasiteli ve Türk Gıda Kodeksine uygun üretim tesisinde “Chefmiss” ticari adı altında faaliyete başlanmıştır. Ar-ge çalışmalarıyla yeni formüller geliştirilerek lezzet serüvenine devam eden Chefmiss, geçmişin birikimini bugünün enerjisiyle birleştirerek ürün yelpazesini genişletmeye devam etmektedir.

X